Сьогодні, 2 квітня, відбувся захід у межах проєкту “Science at Risk”. Участь у ньому взяли участь голова Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки та технологій Олександра Антонюк, провідна наукова співробітниця Інституту математики Національної академії наук України, докторка фізико-математичних наук, старша дослідниця та член Наукового комітету Сергій Утєвський, професор кафедри зоології та екології тварин Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктор біологічних наук, професор.
30 українських вчених, серед яких і представники Наукового комітету, протягом 9 місяців активно працювали в експертних робочих групах. Їх завданням було аналізувати складну ситуацію, яка склалася в країні внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну, та шукати шляхи розв’язання нагальних та довгострокових проблем.
Під час панельної дискусії, в якій взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Денис Курбатов, виконавча директора Національного фонду досліджень України Ольга Полоцька та керівниця Фонду Президента України для підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник. Обговорювали питання не лише про збереження науки та підтримку науковців, які залишилися працювати в Україні під час війни, але й про необхідність розвитку та формування планів по відновленню України, залученню науковців, створенню умов для повернення тих, хто за кордоном, та співпраці з науковою діаспорою.
Досвід українських вчених зі збереження наукових праць, колекцій та установ ліг в основу дев’яти “білих книг”, які були представлені на заході 2 квітня. Ці “білі книги”, представлені в форматі відеороликів, відображають значний внесок українських науковців у різноманітні сфери наукової діяльності.
Організаторами заходу є проєкт КУНШТ за підтримки Sloan Foundation, а також Міністерство освіти і науки України, Національний фонд державного майна та інші організації.
Нагадаємо, що «Наука в небезпеці» (Science at Risk) — це цифрова платформа та спільнота українських вчених, що потерпають від воєнної агресії Росії. Учасники проєкту розповідають світові, як українські науковці й інституції справляються з викликами війни та накопичують унікальну експертизу з кризового менеджменту. А ще команда допомагає донорам, журналістам, іноземним вченим та іншим зацікавленим сторонам встановлювати контакти з українськими фахівцями.