Низка рекомендацій НК була врахована Міндовкіллям при підготовці проєкту Закону України «Про основні засади державної кліматичної політики»

29 березня 2024 року о 11:00 в режимі відеоконференції відбулася робоча нарада щодо врегулювання розбіжностей до проєкту Закону України «Про основні засади державної кліматичної політики», організована Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (далі – Міндовкілля). Участь в нараді взяли уповноважені представники Міндовкілля, Міністерства освіти і науки України та Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій (далі – НК).

Участь у нараді від НК  взяв Віктор Демченко, заступник директора з наукової роботи державної установи “Інститут морської біології НАН України”, доктор біологічних наук, старший дослідник, член НК.

Нагадаємо, що відповідно до абз. 6 пункту 24 Положення про Національну раду України з питань розвитку науки і технологій, затвердженого Постановою КМУ від 5 квітня 2017 р. № 226,  Науковий комітет проводить експертизу нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади на предмет відповідності інтересам та засадам державної політики у сфері наукової та науково-технічної діяльності, надає відповідні рекомендації.

Відповідно до цього, Листом № 997-08/977 від 15.02.2023 , НК надіслав свої рекомендації щодо вище згаданого проєкту акта, більшість з яких були враховані профільним мінітерством при їх розгляді на робочій нараді. Зокрема,  передбачено, що Науково-експертна рада з питань зміни клімату та збереження озонового шару делегує національних експертів від України до складу Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату, яка функціонує при ООН, що посилить міжнародну співпрацю із вивчення та подолання негативних наслідків зміни клімату.