Щиро вітаємо члена НК Руслана Вовка з обранням академіком НАН України

25 квітня 2024 року відбулася сесія Загальних зборів Національної академії наук України, під час якої було обрано дійсних 28 членів (академіків) і 74 членів-кореспондентів НАН України.

До нинішніх виборів Президія НАН України, з урахуванням статті 17 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», оголосила 28 вакансій академіків і 75 вакансій членів-кореспондентів з 66-ти спеціальностей.

Президент НАН України, академік Анатолій Загородній, підкреслив, що основою розподілу вакансій було прагнення забезпечити пріоритетний розвиток фундаментальних наук, зокрема на тих напрямах, де українські вчені досягли світового рівня. Важливою була також різноманітність представлення регіонів України та поліпшення гендерного балансу серед членів Академії.

Цього року особлива увага була приділена омолодженню складу членів НАН України. Академія встановила граничний вік для кандидатів: до 65 років для дійсних членів і до 55 років для членів-кореспондентів. При цьому передбачено введення вакансій як з граничним віком, так і без нього.

За підсумками таємного голосуванням  академіком НАН України  по відділенню фізики і астрономії  було обрано дійного члена Наукового комітету Руслана Вовка, декана факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, доктора фізико-математичних наук, професора.

Вітаємо пана Руслана та всіх обраних членів з цією подією та бажаємо успіхів у науковій діяльності та втіленні важливих наукових ідей!

 

Джерело: Сайт Національної академії наук України