Нацакадемія наук США створює фонд фінансування науки та інновацій України

Національна академія наук США оголосила про створення нового багатомільйонного спільного фонду науки та інновацій для України, спрямованого на підтримку економічного відновлення країни у військовий час.
Фонд, створений за підтримки Simons Foundation і Chan Zuckerberg Initiative та інших американських благодійних організацій, має розмір близько $8 млн і належить до числа подібних ініціатив, реалізованих Національною академією наук США для інших країн. У роботах з його створення також бере участь ETH Zürich.
За словами Девід Спергеля, президента Фонду Саймонса, цей фонд фінансуватиме передові дослідження, спрямовані на економічний розвиток країни. Передбачається підтримка інститутів з пріоритетних науково-технічних тем, що сприятимуть майбутньому України; стипендій і дослідницьких грантів для підтримки наукових обмінів на початку та всередині кар’єри; тренінгів з комерціалізації наукових досліджень.
Фондом буде управляти Секретаріат, на базі Національної академії наук США, який координуватиме роботу фонду, залучатиме додаткові кошти та контролюватиме витрати, а також оцінюватиме ефективність його діяльності.