Falling Walls Science Summit 2023: Олександра Антонюк виступила на науковому саміті в Берліні

Голова Наукового комітету Національної ради України з питань науки і технологій Олександра Антонюк за запрошенням представників Міністерства освіти і науки Німеччини взяла участь у важливому науковому саміті Falling Walls Science Summit 2023, що проходив у Берліні з 7 по 9 листопада.

Науковий саміт Falling Walls – це престижна триденна зустріч, яка об’єднує експертів з різних наукових дисциплін для вивчення новаторських досліджень і пошуку спільних рішень для викликів нашого часу. В якості глобальної платформи  наукового обміну, ця щорічна подія слугує каталізатором інновацій, сприяючи міждисциплінарному діалогу та сприяючи проривному мисленню.

У своєму виступі пані Олександра торкнулася таких  ключових моментів:

  1. Об’єктивний погляд на Україну.

Першим у її виступі стало заклик до західних країн відкривати для себе Україну незалежно від політичних призм і стереотипів. Важливо розглядати історію та досягнення нашої країни об’єктивно і без шаблонів, нав’язаних роками північним сусідом.

  1. Дійсна загроза від війни.

Військова агресія росії проти України розпочалася не в 2022 році, а значно раніше. Наша країна відстоює не лише свою державність, але й захищає європейські демократичні цінності та принципи гуманізму.

  1. Технологічна війна та підтримка від заходу.

 У світі, де технології відіграють важливу роль, де сучасні конфлікти застосовують їх як першочергову зброю, підтримка з боку заходу є важливою для збереження життя та захисту наших громадян.

  1. 4.  Єдність та безкомпромісна підтримка.

Закликаючи до єдності, пані Антонюк висловила сподівання на подальшу підтримку і співпрацю з заходом у важливий час для країни, в тому числі щодо підтримки наукової спільноти України та спільній участі у наукових проєктах повоєнної та післявоєнної відбудови країни.

Наприкінці, пані Олександра подякувала за можливість долучитися до цієї важливої події та поділитися важливими думками з аудиторією.